K. László Szilvia: Hol van a szó?
Hol van a szó, amit már kimondtak,
Hol van az álom, a tegnapi mese?
Hol van a sírás, hol van a nevetés,
Hol van a dédi mosolygó…
Végigolvasom →
Hol van a szó, amit már kimondtak,
Hol van az álom, a tegnapi mese?
Hol van a sírás, hol van a nevetés,
Hol van a dédi mosolygó…
Végigolvasom →
Amikor anya mos, én is segítek.
Válogatom a ruhákat:
Külön a sárgákat,
Külön a fehéret,
Külön a pirosat,
Külön a sötétet.…
Végigolvasom →
A szekrényem tetején lakik egy varázsló.
Ő tanít engem a lényeges dolgokra.
Tudom már, hogy ki beszél igazat,
és ki az, aki…
Végigolvasom →
Én vagyok itt! – mondta intőn
Egyik nap a bárányhimlőm.
– Bee! – szóltam vissza neki,
ám úgy látszik,…
Végigolvasom →
Azt hiszem, ha felnövök
Űrhajós leszek.
Odalentről integetnek
Majd az emberek.
Azt hiszem, ha felnövök
Orvos is leszek.…
Végigolvasom →